دانشگاه جیرفت / دانشکده‌ها / دانشکده فنی مهندسی

دانشکده فنی مهندسی

دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه جیرفت در بهمن ماه سال 1390 با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی مکانیک آغاز به کار نمود. سپس در راستای توسعه سیاست‌های توسعه دانشگاه، پذیرش دانشجو در رشته‌های مهندسی برق و عمران را در مهر ماه سال 1392 آغاز نمود. هم‌اکنون بیش از 12 عضو هیات علمی در دانشکده فنی و مهندسی مشغول به آموزش و پژوهش می‏‌باشند که انتشار صدها مقاله در مجلات و کنفرانس‌های معتبر داخلی و بین‌المللی، تالیف و ترجمه چندین کتاب و همچنین انجام ده‌ها طرح پژوهشی ثمره کار ایشان می‌باشد. در سال‌های گذشته توسعه کارگاهی و آزمایشگاهی دانشکده فنی و مهندسی نیز همزمان با توسعه منابع انسانی دانشکده در دستور کار قرار گرفته است؛ به گونه‌‏ای که در حال حاضر دانشکده فنی و مهندسی مجهز به کارگاه‌های جوشکاری و تراشکاری، کارگاه ماشین ابزار و ابزارسازی، کارگاه مدار فرمان، آزمایشگاه‌های الکترونیک، دیجیتال، ماشین‌‏های الکتریکی، ابزار دقیق و کنترل صنعتی، مقاومت مصالح، ارتعاشات، مکانیک سیالات، ترمودینامیک، مقاومت مصالح، مکانیک خاک، و آزمایشگاه تکنولوژی بتن می‌باشد. همچنین دانشکده فنی و مهندسی دارای مجهزترین کارگاه PLC و اتوماسیون صنعتی در جنوب استان کرمان می‌باشد و تحت نظارت مرکز آموزش‌های عالی آزاد دانشگاه به صورت منظم اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی کنترل صنعتی در سطح منطقه می‌نماید.
دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه جیرفت در بهمن ماه سال 1390 با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی مکانیک آغاز به کار نمود. سپس در راستای توسعه سیاست‌های توسعه دانشگاه، پذیرش دانشجو در رشته‌های مهندسی برق و عمران را در مهر ماه سال 1392 آغاز نمود. هم‌اکنون بیش از 16 عضو هیات علمی در دانشکده فنی و مهندسی مشغول به آموزش و پژوهش می‏‌باشند که انتشار صدها مقاله در مجلات و کنفرانس‌های معتبر داخلی و بین‌المللی، تالیف و ترجمه چندین کتاب و همچنین انجام ده‌ها طرح پژوهشی ثمره کار ایشان می‌باشد. 

رشته‌ها و مقاطع تحصیلی

کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری
گروه مهندسی برق
گروه مهندسی انرژی
گروه مهندسی مکانیک
گروه مهندسی عمران
دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه جیرفت در بهمن ماه سال 1390 با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی مکانیک آغاز به کار نمود. سپس در راستای توسعه سیاست‌های توسعه دانشگاه، پذیرش دانشجو در رشته‌های مهندسی برق و عمران را در مهر ماه سال 1392 آغاز نمود. هم‌اکنون بیش از 12 عضو هیات علمی در دانشکده فنی و مهندسی مشغول به آموزش و پژوهش می‏‌باشند که انتشار صدها مقاله در مجلات و کنفرانس‌های معتبر داخلی و بین‌المللی، تالیف و ترجمه چندین کتاب و همچنین انجام ده‌ها طرح پژوهشی ثمره کار ایشان می‌باشد. 
یوسف عسکری دولت‌آباد
مرتبه علمی: دانشیار
آدرس پست الکترونیکی: y.askari[at]ujiroft.ac.ir
سمت: رئیس دانشکده فنی و مهندسی
گروه: مهندسی عمران، گرایش سازه
تخصص: -
شماره تماس داخلی: -

گالری تصاویر