دانشگاه جیرفت / دانشکده‌ها / دانشکده علوم پایه

دانشکده علوم پایه

فعالیت دانشکده علوم، در سال 1389 با گشایش رشته زیست شناسی گیاهی آغاز گردید. دانشکده علوم ظرف چند سال با سرعت قابل توجهی توسعه یافت. در پایان سه سال اول فعالیت یعنی سال 1392، با افزایش کادر هیأت علمی و پذیرش دانشجو در دوره های روزانه و شبانه رشته های ریاضیات و کاربردها، شیمی محض و شیمی کاربردی نیز تأسیس گردید. همچنین از سال 1400 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد شیمی گرایش شیمی آلی دایر شده است. در حال حاضر دانشکده علوم در در سه گروه زیست شناسی، شیمی و ریاضی با سابقه نزدیک به 11 سال تجربه و در اختیار داشتن اساتید مجرب و امکانات آموزشی و پژوهشی و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته به عنوان یکی از قطب های علمی مهم جنوب کشور فعال می باشد. دانشکده علوم به سرپرستی اعضای هیأت علمی برجسته و همکاری دانشجویان و همکاری دانشکده‌های دیگر و کارشناسان و کارکنان توانمند به تولید علم در مرزهای دانش و فناوری‌های نوین در حوزه‌های مختلف علوم می‌پردازد. ریاست دانشکده بر عهده سرکار خانم دکتر محبوبه زاهدی فر می باشد.

دانشکده علوم پایه دارای سه گروه آموزشی زیست شناسی، شیمی و ریاضی می‌باشد:

گروه زیست­‌شناسی در سال تحصیلی 1389 با پذیرش دانشجو در رشته زیست­‌شناسی گیاهی آغاز به کار کرد. گروه شیمی دانشکده علوم در سال 1390 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی رشته شیمی محض و آفت‌­کش­‌ها فعالیت خود را آغاز کرد و از سال 1392 با تکمیل کادر هیأت‌علمی خود توانست به طور مستقل به فعالیت خود ادامه دهد. گروه ریاضی در این دانشکده با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در سال 1391 شروع به کار کرد.

گروه های دانشکده علوم پایه

رشته‌ها و مقاطع تحصیلی

کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری
گروه زیست شناسی
گروه شیمی
گروه ریاضی

دانشکده علوم پایه با دارا بودن رشته‌های شیمی محض و کاربردی، زیست‌شناسی گیاهی و جانوری و ریاضیات و کاربردها در مقطع کارشناسی و همچنین شیمی آلی در مقطع کارشناسی ارشد با اعضای هیأت‌علمی برجسته و همکاری دانشجویان و دانشکده‌های دیگر، کارشناسان و کارکنان توانمند به تولید علم در مرزهای دانش و فن‌آوری‌های نوین در حوزه‌های مختلف علوم پایه می‌پردازد.

محبوبه زاهدی فر
مرتبه علمی: دانشیار
آدرس پست الکترونیکی: mzahedi@ujiroft.ac.ir
تخصص : شیمی
سمت: رئیس دانشکده علوم پایه
گروه : شیمی
شماره تماس داخلی : 248

گالری تصاویر