حماسه عظیم دفاع مقدس نماد سرفرازی ملت ایران اسلامی است
رئیس دانشگاه جیرفت در پیامی هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: حماسه عظیم دفاع مقدس نماد سرافرازی ملت ایران اسلامی است و باید این حماسه برای نسل آهای آینده بازگو شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت، دکتر مرتضی مختاری در متن این پیام آورده است؛

دوران دفاع مقدس، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین رویداد تاریخ معاصر ایران است و یکی از عوامل هویت‌ساز برای جامعه ایران اسلامی به شمار می‌آید.

هفته دفاع مقدس فرصتی مغتنم برای مرور و بازخوانی مجاهدت‌ها و از خودگذشتگی‌های مردان و زنان شجاعی است که با اراده‌ای بی‌بدیل علیه تجاوز به کشور، به مقابله برخاستند و استقلال خود را معامله نکردند، لذا یکی از وظایف خطیر ما باز خوانی حماسه دفاع مقدس، برای نسل‌های جدید است و این رویداد تاریخی را به شیوه‌ای واقعی ترسیم کنند، زیرا ملتی که گذشته خود را فراموش کند، آینده‌ای نخواهد داشت.

امروز ایران اسلامی در شرایطی قرار دارد که دشمن، فرهنگ غنی و پیشرفت علمی و هویتی این سرزمین را نشانه گرفته و در این دشمنی از هیچ ابزار فرهنگی، نظامی، اقتصادی، سیاسی و... غافل نمی‌شود. نسل جوان به ویژه جامعه دانشگاهی در مقابل این برنامه دشمن، رسالتی خطیر برعهده دارد و امروز به تأسی از همان فرهنگ عاشورایی، محققان، دانشجویان و استادان گرانقدرمان وظیفه دارند در سنگر علم و دانش به دنبال تحقق آرمان‌های راستین ملت باشند و مسیر پیشرفت و توسعه را هموار سازند.

امید دارم جامعه دانشگاهی ما به ویژه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با الگوبرداری از آموزه‌ها و فرهنگ غنی دوران دفاع مقدس و درک شرایط موجود، بتواند در حل معضلات و توسعه پایدار کشور بیش از پیش مؤثر عمل کند.

اینجانب با گرامیداشت هشت سال دوران دفاع مقدس، یاد و خاطره امام راحل و دلاوری های شهیدان و ایثارگران و همچنین مجاهدت جهاد گونه مدافعان سلامت که در این شرایط حساس ازهیچ تلاشی دریغ نکردند، توفیق همگان را در مسیر پاسداشت از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.