نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
نخستین شرکت دانش‌بنیان مرکز رشد دانشگاه جیرفت به بهره‌برداری رسید
نخستین شرکت دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه جیرفت با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

شرکت سبز پنداران انرژی رادمهر کویر که در زمینه برق و هوشمندسازی برق فعالیت می کند با تولید سه محصول به عنوان اولین شرکت دانش بنیان جنوب کرمان فعالیت خود را با حضور مسئولان در شهر جیرفت آغاز کرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی شبانگاه دوشنبه در حاشیه این آیین گفت: کمیسیون جهش تولید در مجلس سورای اسلامی در راستای سرعت دادن به تولید و حمایت از شرکت های دانش بنیان راه اندازی شد.

دکتر ذبیح الله اعظمی افزود: این کمیسیون طی سال گذشته در راستای تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب اسلامی ایجاد شد.

وی بیان کرد: سرعت دادن به تولید و حمایت از شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در تحقق شعار سال رهبری دارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی به حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت های دانش بنیان حمایت مالی می کند.

  

وی افزود: در صورت موفقیت شرکت های دانش بنیان در تولید محصولات بخشی از تسهیلات ارایه شده به این شرکت ها در راستای حمایت مالی از این شرکت ها بخشیده می شود.

دکتر اعظمی به ظرفیت بخش کشاورزی منطقه جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: شرکت های دانش بنیان در راستای بهینه سازی در بخش کشاورزی ورود کنند.

وی افزود: برقی کردن چاه های کشاورزی یکی از چالش کشاورزان منطقه جنوب کرمان است زیرا هنوز برخی از این چاه ها با سوخت های فسیلی فعالیت می کنند.

دکتر اعظمی ادامه داد: راه اندازی چاه آب با پنل خورشیدی گامی نو در بخش کشاورزی منطقه جنوب کرمان بوده که به دست جوانان بومی این منطقه رقم خورده است.

وی به تجاری سازی محصولات شرکت فنی مهندسی سبزپنداران انرژی رادمهر اشاره کرد و گفت: کشاورزان منطقه جنوب کرمان خریدار این طرح های نو و مورد نیاز بخش کشاورزی هستند 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت، این آیین با حضور دکتراعظمی نماینده شهرستان¬های جیرفت و عنبراباد در مجلس شورای اسلامی، دکتر برخوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان، مهندس سعیدی معاون صنایع سازمان صمت جنوب استان کرمان، مهندس محبان مدیر اجرائی اتاق بازرگانی جنوب استان کرمان، حجت الاسلام شاهرخی معاون استانی دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های جیرفت و علوم پزشکی جیرفت، دکتر شکفته معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت، دکتر سلیمانی معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه جیرفت، دکتر برازنده مسئول بسیج اساتید دانشگاه جیرفت برگزار شد.

 

 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر