نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
همایش بین المللی علمی و فرهنگی مکتب حاج قاسم در دانشگاه جیرفت برگزار می شود.
رئیس دانشگاه جیرفت با اشاره به برگزاری همایش بین المللی علمی و فرهنگی مکتب حاج قاسم در این دانشگاه گفت: این همایش با همکاری دانشگاه ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر دستگاه های اجرای استان و شهرستان جیرفت در دی ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت دکتر مرتضی مختاری در اولین نشست شورای سیاست گذاری همایش بین­المللی علمی و فرهنگی مکتب حاج قاسم افزود: در راستای شناخت ابعاد شخصیتی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی این همایش در سطح بین المللی برگزار خواهد شد که نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه های اجرای استان و شهرستان است.

 

دکتر مختاری با اشاره به محبوبیت شهید سپهبد سلیمانی در دنیای اسلام تصریح کرد: امیدواریم با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین سایر دستگاه­های برون مرزی بتوانیم از دانشگاه های منطقه و سایر نقاط جهان اسلام در این امر مهم دعوت نماییم و با حضور اندیشمندان این کشورها اثر بحشی این همایش دو چندان شود.

وی بیان کرد: کارگروه های مختلفی تشکیل و وظایف کار گروه ها مشخص شده است و امیدواریم بتوانیم همایشی در خور شان شهید سپهبد سلیمانی برگزار کنیم.

در ادامه این نشست امام جمعه جیرفت ضمن قدردانی از برگزاری این همایش گفت: ابعاد شخصیتی سپهبد سلیمانی بسیار ارزشمند و مختلف است زیرا آن شهید والا مقام در عرصه های مختلف داخلی و خارجی تاثیرات فراوانی بر جامعه جهان اسلام داشته است.

حجت الاسلام دکتر تارم افزود: نام همایش و دستگاهی که برگزار کننده این همایش می باشد بسیار مناسب است لذا باید همایشی در خور نام و شان سردار دلها برگزار شود و در این راستا مجموعه شهرستان و استان باید پای کار باشند.

 

وی با بیان این مطلب که رهبر معظم انقلاب اسلامی تولید محتوا و شناخت ابعاد شخصیتی شهید سپهبد سلیمانی را با نام مکتب حاج قاسم توصیه کردند بیان کرد: باید با دعوت از اندیشمندان داخلی و خارجی بتوانیم ابعاد شخصیتی این شهید والا مقام را به جهانیان بشناسانیم و این مهم نیاز مند یک کار علمی و فرهنگی بسیار خوب است که زمینه آن در دانشگاه جیرفت باید آماده شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت نیز در این نشست ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهید سپهبد سلیمانی گفت: استان کرمان با وجود مرقد مطهر سردار دلها یک ظرفیت عظیم برای شناخت هرچه بیشتر مکتب حاج قاسم است لذا باید از این ظرفیت استفاده شود.

سرهنگ پاسدار بهروز افزود: کار دانشگاه جیرفت در حوزه علمی و نخبگانی است لذا با برگزاری این همایش­ها می تواند تاثیر گذاری خوبی بر نسل جوان داشته باشد و این مهم نیاز مند یاری سایر دستگاه های فرهنگی و اجرای است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت این نشست با حضور امام جمعه جیرفت، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جیرفت و هیئت رئیسه دانشگاه جیرفت برگزار شد. 


 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر