نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
نقشه راه مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه جیرفت تدوین شد
نقشه راه مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه جیرفت با حضور دستیار ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نماینده مردم شریف شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، سرپرست پارک علم و فناوری کرمان و هیئت رئیسه دانشگاه جیرفت نقشه راه توسعه فعالیتهای فناوری و نوآوری این دانشگاه تدوین گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت در این نشست دکتر علیرضادلیری دستیار ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تاکید بر نفش آفرینی شرکت های دانش بنیان برای تامین نیازهای جامعه، به ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای راه­اندازی دفتر نمایندگی صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان در دانشگاه جیرفت همکاری­های لازم را انجام خواهد داد و لزوم توجه بیشتر به توسعه فعالیتهای فناورانه در دانشگاه ها را به عنوان رسالت دانشگاه های نسل سوم و چهارم یادآور شد و بر برنامه ریزی گام به گام برای این منظور تاکید کردند.

 

در ادامه این نشست دکتر اعظمی نماینده مردم شریف شهرستان­های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیتها و قابلیتهای منطقه جنوب کرمان مانند کشاورزی، معادن و گردشگری بر توسعه هدفمند فعالیتهای فناورانه توسط مرکز رشد دانشگاه با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تاکید کرد.

دکتر سپهوند سرپرست پارک علم و فناوری کرمان نیز با اشاره به قابلیتهای فراوان منطقه جنوب کرمان بر ایجاد پردیس علم و فناوری توسط دانشگاه جیرفت با همکاری پارک علم و فناوری استان تاکید و آن را زمینه ساز نقش آفرینی بیشتر دانشگاه جیرفت در توسعه منطقه با محوریت فناوری و نوآوری دانست.

دکتر مختاری رئیس دانشگاه جیرفت در این نشست گفت: ماحصل این نشست اتخاذ تصمیمات و ترسیم چشم انداز بسیار مفیدی برای کسب و کارهای فناورانه و اقتصاد دانش­بنیان منطقه می­ باشد.

 

وی تصریح کرد: پیرو مکاتبات و پیگیری­های صورت گرفته در اواخر سال گذشته، دکتر دلیری دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهموری دستور ویژه­ای در زمینه راه­اندازی مرکز نوآوری دانشگاه جیرفت صادر کردند و مقرر شد تا پیگیری لازم برای اختصاص خط اعتباری ویژه از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه جیرفت در صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان انجام گیرد.

در پایان این نشست دیگر حاضران نیز به بیان نظرات و ارائه دیدگاه های خود پرداختند و مقرر شد برنامه ریزی و پیگیر لازم برای تاسیس پارک علم و فناوری دانشگاه جیرفت با مشارکت پارک علم و فناوری استان انجام گردد.

 

 

 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر