تولیدات علمی دانشگاه جیرفت 15 درصد رشد داشته است
امروز : دوشنبه 2 اسفند 1395 / 10:18 / به وقت تهران

تولیدات علمی دانشگاه جیرفت 15 درصد رشد داشته است

تولیدات علمی دانشگاه جیرفت 15 درصد رشد داشته است

رئیس دانشگاه جیرفت با اشاره به دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه گفت: تولیدات علمی دانشگاه جیرفت در پنج سال اخیر به طور متوسط سالانه 15 درصد رشد داشته و این یک دستاورد بزرگ برای مردم استان کرمان است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه جیرفت، دکترناصر برومند با بیان اینکه دانشگاه کانون پژوهش است افزود: پژوهش یکی از ارکان مهم هر دانشگاه محسوب می شود لذا دانشگاه جیرفت به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی جنوب کرمان در این راستا گام برمی دارد.
وی تصریح کرد: دانشگاه جیرفت با بسترسازی مناسب برای انجام پژوهش در علوم مختلف درصدد ارتقاء و همچنین تبدیل دانشگاه از یک نسل به نسل دوم و سوم است بنابراین این دانشگاه به دنبال ایجاد دانشگاهی کارآفرین و پیگیر برنامه های اقتصاد مقاومتی از طریق تحقق اقتصاد دانش بنیان است.
وی از آموزش و پژوهش به عنوان 2 بال دانشگاه یاد کرد و خاطرنشان کرد: اگر آموزش خوبی به دانشجویان ارائه نشود نمی توان انتظار انجام پژوهش های علمی و راهبردی را داشت، بر این اساس باید به این 2 مقوله در کنار هم و در راستای تحقق اهداف دانشگاه توجه ویژه شود.
رئیس دانشگاه جیرفت با بیان اینکه ارتقای جایگاه دانشگاه بدون پژوهش علمی و اثرگذار امکان پذیر نیست گفت: اعضای هیات علمی دانشگاه جیرفت تاکنون بیش از 402 مقاله را در مجله های داخلی و خارجی منتشر کرده و از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 138 مقاله به چاپ رسیده که بیانگر اعتلای پژوهش و تحقیق در این دانشگاه است.
دکتر برومند با بیان اینکه افزایش کمیت تولید علم تنها یکی از ابعاد تولید علم است افزود: هدایت مقالات به سمت نیازهای کشور مهمترین مسئله فعلی در علم کشور است اما در عین حال انتشار نتایج پژوهش در معتبرترین مجلات بین‌ المللی نیز باید در دستور کار پژوهشگران باشد.
وی تصریح کرد: یکی از اهدف مهم دانشگاه جیرفت تقویت حلقه واصل علم و صنعت است که در جنوب کرمان این امر محقق نشده است لذا باید با همکاری سایر دستگاه های اجرایی این امر محقق شود.
دکتر برومند در ادامه به افزایش کیفیت پایان نامه های دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه جیرفت اشاره و بیان کرد: مشارکت دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه پژوهش، تحقیقات و فعالیت های دانش بنیان ضروری است و دانشگاه جیرفت با تمام توان از این مهم حمایت می کند.